Jak dobrać oryginalne perfumy damskie?

Jak dobrać oryginalne perfumy damskie?

Perfumy damskie są jednym z najważniejszych dodatków do ubioru i wizerunku kobiety. Większość osób płci pięknej poświęca ogromną ilość czasu na wybór odpowiedniego zapachu. Jakie są klasyfikacje perfum damskich i jak je dobierać do pory roku, sylwetki, a nawet koloru włosów?


Jak się dzielą perfumy damskie?

Kiedy mówimy „perfumy”, wielu z nas ma na myśli kilka klas produktów perfumeryjnych jednocześnie. Różnią się one od siebie zawartością alkoholu i olejków zapachowych, a także trwałością aromatu. Oryginalne perfumy damskie - to 90% alkoholu rozpuszcza się w nim 15-22% kompozycji perfum, w której zapachowe olejki mogą stanowić nawet 40%. Zapach perfum utrzymuje się od 5 do 10 godzin. W eau de parfum (woda perfumowana) - surowców aromatycznych jest odpowiednio tylko 12-13%, takie perfumy damskie są mniej trwałe, ich zapach utrzymuje się tylko 4-5 godzin. Woda toaletowa - zawiera do 10% substancji zapachowych w 85% alkoholu. Zapach jest mniej intensywny niż perfum lub wody perfumowanej i utrzymuje się tylko przez kilka godzin. Woda orzeźwiająca lub sportowa ma najlżejszy aromat, zawiera 1-3% substancji zapachowej w 80% alkoholu. Ponadto perfumy bardzo różnią się między sobą w zależności od klasy, do której należą. Zestaw - elitarna seria damskich perfum, które powstają wyłącznie z naturalnych składników. Są produkowane w bardzo ograniczonych ilościach. Klasa A. Perfumy z tej klasy składają się w 90% z naturalnych składników i 10% z syntetycznych. Dzięki temu takie perfumy są tańsze. Klasa B. Zawiera znacznie wyższy procent substancji syntetycznych niż poprzednia. Różni się wyraźnym zapachem, ale bez dużego bogactwa gamy. Klasa C. Najtańsza klasa perfum, której przedstawiciele są wytwarzani wyłącznie z substancji syntetycznych. Oczywiście nie ma tu mowy o żadnej bogatej gamie i składzie zapachów.

Jakie nuty zapachowe mają oryginalne perfumy damskie

Mówiąc o asortymencie perfum damskich, warto szczegółowo zastanowić się, jakie nuty zawiera. Niekiedy jest to zapach odczuwalny bezpośrednio po nałożeniu perfum na skórę. W innym przypadku główny składnik zapachu wszelkich perfum utrzymuje się około godziny po aplikacji. Jeśli potrzebujesz naprawdę wysokiej jakości perfum, których aromat będzie odczuwalny przez cały dzień, to lepiej kupować perfumy z najwyższej półki. Nawiasem mówiąc, wybierając perfumy dla kobiet, istnieje mały niuans, o którym nie wszyscy wiedzą. Faktem jest, że skóra tłusta zachowuje swój aromat znacznie dłużej niż skóra sucha, dlatego zapach na niej może ujawnić się w całym swoim bogactwie. Główne rodziny zapachów, to aromaty żywicy, paczuli, szałwii, lawendy i mchu dębowego. Idealny zapach dla miłośników przyrody, odpowiedni nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Świeże zapachy dla kobiet, w tym cytryna, pomarańcza, mandarynka, grejpfrut i bergamotka - sprawdzą się na co dzień, jak i na specjalne okazje.