Jakie farby do włosów wybrać, aby odświeżyć wygląd i wyglądać młodziej?

Jakie farby do włosów wybrać, aby odświeżyć wygląd i wyglądać młodziej?

Aby być zadowoloną ze swojego nowego koloru włosów, musisz wybrać farby do włosów pod kątem ich koloru i odcienia skóry. W przypadku zimnych odcieni (odcienie różu, błękitu, zieleni i szarości) odpowiednie są odcienie popielatego blond i ciemne z nutami bordowymi. Dla właścicielek ciepłych odcieni skóry odpowiednie są złote kolory.

Jak wybrać farby do włosów pod kolor skóry?

Oto trzy wskazówki, które podpowiedzą Ci jakie farby do włosów wybrać, aby dopasować je do koloru Twojej skóry. Spójrz na żyły na swoim nadgarstku. Ich kolor jest głównym wskaźnikiem rodzaju skóry. Fioletowy lub niebieskawy odcień wskazuje na chłodny odcień. Zielonkawe - ciepłe. Kolejnym wskaźnikiem są oczy. Jeśli tęczówka oczu ma złotobrązowe plamy – jesteś właścicielką skóry ciepłej. Niebiesko-zielony lub szaro-niebieski – oznacza zimny odcień skóry. Wybierz biżuterię (niekoniecznie szlachetną, srebrny lub złoty metal). Umieść ją na ramieniu w naturalnym świetle. Zapominając o swoich preferencjach, oceń, który z nich wygląda bardziej harmonijnie. Złoty to ciepły odcień. Srebro – zimny.

Jakie farby do włosów wybrać?

Najlepszą farbą do włosów dla blondynki są naturalnie naturalne odcienie: pszeniczny, miodowy, złoty, karmelowy. Te kolory odświeżają twarz i widocznie ją odmładzają. W przypadku bladej przezroczystej skóry odpowiedni jest zimny blond z odcieniem platyny, lodu, popiołu, srebra, beżu lub szampana. Pamiętaj, że farbowanie powinno rozjaśniać lub przyciemniać włosy jedynie o dwa odcienie.

Jak wybrać kolor włosów dla brunetek

Paleta kolorów dla brunetek jest szeroka: czekolada, kasztan, koniak-karmel, mokka, bakłażan, niebiesko-czarny. Jasnoskóre panie o ciemnych oczach powinny wybrać delikatny fiolet. Ciemnowłose kobiety o brązowych oczach muszą wybierać ciepłe odcienie: mleczną czekoladę, karmel i orzech laskowy. Ciemnowłosa pani o szarych oczach powinna unikać ciemnych odcieni. Niebieskawo-czarny nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz wyglądać młodziej. Jednak jeśli rozcieńczysz czerń ciepłymi czekoladowymi odcieniami, będziesz wyglądać elegancko, a jednocześnie włosy nie będą cię postarzać. Dla bladej twarzy odpowiednie są odcienie karmelu, miodu, cynamonu i bursztynu. Przy wyborze farby nie kieruj się modelami na opakowaniach, ale paletami z przykładowymi pasmami lub nazwami odcieni.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kupując farbę, nie porównuj się z modelem promocyjnym na opakowaniu. Atrakcyjne zdjęcie reklamowe z wieloma warstwami retuszu jest często bardzo dalekie od ostatecznej opcji kolorystycznej. Z tyłu opakowania farby często znajduje się tabela odcieni, która jest mniej więcej zbliżona do rzeczywistości. W instrukcjach producent farby często wskazuje wynik, jaki zostanie uzyskany po barwieniu. To właśnie ta informacja - nie zdjęcia promocyjne - jest ważna przy wyborze odcienia farby. Aby nie pomylić się z wyborem farby do włosów, przestudiuj etykietę. Na opakowaniu farby do włosów można znaleźć liczby, które można łatwo odszyfrować. Pierwsza liczba oznacza głębię odcienia farby, druga (główna) to główny kolor, a trzecia to dodatkowy odcień. W palecie jest dziesięć głównych odcieni plus lub minus kilka dla każdej marki farb. 1: czarny, 2: ciemny brąz, 3: średni brąz; 4: jasny brąz, 5: ciemny blond, 6: średni blond, 7: jasny blond, 8: średni blond, 9: jasny blond, 10: platynowy blond.