Perfumy damskie, które długo pachną. Od czego zależy trwałość zapachu?

Perfumy damskie, które długo pachną. Od czego zależy trwałość zapachu?

Perfumy są dla kobiety drugą skórą – definiują kobiecość, podkreślają indywidualne cechy charakteru, dodają pewności siebie, siły do działania oraz podejmowania nowych wyzwań. Od perfum oczekujemy przede wszystkim, że ich aromat i każda kolejna nuta zapachowa, będą przyjemnie oddziaływać na nasze zmysły. Ważne są również stopień intensywności oraz trwałość zapachu. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, by zyskać gwarancję, że perfumy będą urzekały nas swoim aromatem przez długie godziny.

Świeże, dzienne kompozycje? A może uwodzicielskie aromaty na wieczór, okraszone nutką seksapilu i zmysłowości? Niezależnie od rodzaju perfum, ich zapach powinien być trwały i przez długie godziny dodawać Ci pewności siebie. Wiele zależy od jakości użytych składników i substancji, ale nie tylko to decyduje o trwałości damskiego pachnidła.


Damskie perfumy muszą być idealne!

Perfumy damskie stanowią jedną z najbardziej popularnych kategorii w branży beauty. Nic w tym dziwnego, bowiem każda kobieta chce czuć się wyjątkowo i atrakcyjnie. Od zapachu zależy również to, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez nasze otoczenie. Właśnie dlatego sporo czasu poświęcamy na poszukiwania perfum idealnych, które będą dopełnieniem naszej osobowości.

Nie tylko tak zwane ciężkie ogony, charakteryzują się trwałością w przypadku perfum. Również lekkie, świeże, kwiatowe kompozycje mogą utrzymywać się na skórze przez długie godziny. Nie należy jednak mylić ze sobą perfum, wody perfumowanej i wody toaletowej, gdyż te różnią się od siebie zasadniczo – przede wszystkim zawartością i stężeniem olejków zapachowych. Im mniejsza ich procentowa zawartość, tym zapach słabszy i szybciej się ulatnia.

Perfumy damskie z prawdziwego zdarzenia powinny zawierać od 20 do ok. 45% olejków zapachowych. Zazwyczaj produkty z wyższej półki, zamiast składników syntetycznych, wykorzystują rzadko spotykane naturalne składniki roślinne, które są o wiele trwalsze niż ich syntetyczne zamienniki. Właśnie dlatego wystarczy pojedyncze rozpylenie perfum, by uzyskać satysfakcjonujący efekt, czyli zapach, który utrzyma się na skórze przez długie godziny.

Kompozycje perfum tworzą tak zwane nuty zapachowe: nuta głowy (górna), nuta serca (środkowa), nuta bazy (dolna). Każda z nich po kontakcie ze skórą uwalnia inny aromat, do tego w innym czasie, dzięki czemu perfumy damskie są wielowymiarowe i nieoczywiste.


Perfumy damskie, które długo pachną. Trwałość wpisana w jakość

Perfumy damskie, które bazują na wyszukanych składnikach wysokiej jakości, dają pewność, że zapachy długo utrzymają się na skórze i będą dostarczać nam wonnych wrażeń przez kilka lub kilkanaście godzin. Nie tylko kultowe perfumy są intensywne i trwałe, dlatego warto eksperymentować z nowymi, nawet nieznanymi markami.

Trwałość zapachu zależna jest od stężenia olejków zapachowych i jakości poszczególnych składników – to pewne. Natomiast o tym, jak długo będziemy mogli delektować się aromatami naszych perfum, decyduje również sposób aplikacji, a nawet to, jak są przechowywane.

Z pewnością przedłużymy trwałość perfum damskich, jeśli wcześnie dokładnie natłuścimy i nawilżymy skórę – możemy w tym celu wykorzystać na przykład balsam z tej samej serii zapachowej. Nie zapominajmy też, że w zależności od skóry, perfumy mogą pachnieć zupełnie inaczej – wiele zależy od naturalnego pH. Miejsce i sposób aplikowania to kolejne czynniki, które mają wpływ na trwałość zapachu. Perfumy należy rozpylać na tak zwane ciepłe miejsca (gdzie płynie krew, a blisko skóry przebiegają tętnice). Zaliczane są do nich między innymi: miejsce między piersiami, przeguby dłoni czy zgięcia łokci i kark.

Równie ważna jest kwestia przechowywania perfum damskich – pamiętajmy, by flakoniki były pozostawiane w miejscach lekko przyciemnionych, do których nie mają dostępu promienie słoneczne. Paradoksalnie nasza łazienka wcale nie jest odpowiednim miejscem, bowiem w pomieszczeniu tym obecna jest wilgoć, temperatura stale się zmienia, a dodatkowo perfumy narażone są na działanie sztucznego oświetlenia.