Perfumy męskie – poradnik dla prawdziwych facetów

Perfumy męskie – poradnik dla prawdziwych facetów

Perfumy męskie to sprzymierzeńcy każdego faceta. Zapachy potrafią oddawać nasz charakter, poczucie stylu i być doskonałym uzupełnieniem dla noszonej garderoby. Dodatkowo odpowiednio dobrany zapach zwiększa szansę na powodzenie u płci przeciwnej oraz nasz odbiór podczas spotkań biznesowych i prywatnych. Rodzajów zapachów jest mnóstwo, więc z powodzeniem możemy je dopasowywać do pór roku oraz humoru. Co powinieneś wiedzieć o zapachach? Podpowiadamy!

Piramida zapachów

Perfumy męskie oraz damskie składają się z trzech nut zapachowych. Nazywamy je kolejno: głową, sercem oraz bazą. To, w jaki sposób zostały skomponowane ma ogromny wpływ na ostateczny charakter naszego zapachu.

Głowę perfum stanowią zapachy wyczuwalne od razu po użyciu. Im perfumy są trwalsze, tym głowa wyczuwalna jest dłużej. Serce perfum zaczyna odczuwać się po kilkunastu minutach, a utrzymuje się ono na skórze do 2-3 godzin. Ostatnią nutą zapachową jest baza. Ta uaktywnia się po około pół godziny i utrzymuje na skórze nawet do kilkunastu godzin.

Piramida perfum sprawia, że zapachy pokrywające naszą skórę ewoluują w ciągu dnia, a więc i nasz zapach się zmienia. To bardzo istotna wiadomość podczas wybierania nowych perfum. Najlepiej bowiem testować je przez kilka godzin, aby dać sobie szansę na zapoznanie się z wszelkimi nutami zapachowymi, które nam oferują.

Perfumy męskie – co robić, a czego lepiej unikać?

Perfumy męskie wymagają przestrzegania pewnych zasad podczas ich stosowania. Dzięki temu zapach będzie utrzymywał się przez możliwie najdłuższy czas, a jego woń nie będzie niczym zakłócona.

Perfumami spryskuje się miejsca najlepiej ukrwione, a jednocześnie takie, gdzie skóra jest najcieńsza. Najlepiej więc aplikować je na: kark, nadgarstki i szyję. Dzięki temu substancja będzie stale nagrzana, co umożliwi jej stałe emitowanie zapachu. Kiedy wybieramy się na randkę, warto spryskać się za uchem. Kiedy chcemy, aby zapach utrzymał się możliwie najdłużej, zaaplikujmy odrobinę perfum na ubranie.

Nie należy spryskiwać się zbyt intensywnie, ponieważ można osiągnąć efekt odmienny od zamierzonego. Trzy psiknięcia w zupełności wystarczą.

Dodatkowo opryskiwana skóra nie powinna być uprzednio nakremowana. Musi być czysta i osuszona. Nakładanych perfum nie należy rozcierać. Dajmy im czas, aby samodzielnie wyschły na skórze.

Perfumy męskie należy przechowywać w miejscach mało podatnych na zmiany temperatury oraz w miejscach zacienionych. Wahania temperatur oraz promienie słoneczne mogą znacząco zmienić właściwości zapachowe perfum.